چرا با یک آدم عوضی ازدواج می‌کنید؟

نویسنده: آلن دو باتن

مترجم: بامداد صالحی

دانلود کتاب «چرا با یک آدم عوضی ازدواج می کنید؟» (فصل اول)

البته آدم با هر کس ازدواج کند ممکن است کمی برایش نامناسب باشد. انتظار نداریم که هر روز، روزِ خوش‌مان باشد. می‌دانیم که هیچ چیز بی‌نقص نیست. با این حال، برخی زوج‌ها آنقدر با هم ناسازگارند، آنقدر از هم دلشان پر است و از یکدیگر ناامیدند،‌ که باید حدس بزنیم قضیه صرفاً بی‌توجهی‌های معمولی نیست، موضوع دیگری در میان است: ظاهراً با یک آدم عوضی ازدواج کرده‌اند.

چطور ممکن است در این عصر روشنفکری و سرشار از اطلاعات چنین خطاهایی رخ دهد؟ می‌توانیم بی‌درنگ بگوییم که به طور وحشتناکی این موارد به آسانی و مرتباً رخ می‌دهد. ظاهراً تحصیلات آکادمیک و موفقیت‌های شغلی ما را در مقابل آن واکسینه نمی‌کند. در غیر این صورت، افراد باهوش همه‌روزه و با بی‌خیالی چنین اشتباهاتی نمی‌کردند.

با توجه به این که این تقریباً بزرگترین اشتباهی است که هر یک از ما ممکن است مرتکب شود (چون این کار بار سنگینی هم بر دوش دولت، کارفرمایان، و نسل بعد می‌گذارد) پس تقریباً مسائل زیادی وجود ندارد که مهمتر از ازدواج هوشمندانه باشد.

از این غم‌انگیزتر آن که مردم به دلایل نسبتاً پیش‌پاافتاده و ساده‌ای گزینه‌های نادرست را انتخاب می‌کنند. ما زندگی‌مان را به دلایلی نابود می‌کنیم که می‌توان در یک مقاله خلاصه کرد.

 

در انبار موجود نمی باشد

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “چرا با یک آدم عوضی ازدواج می‌کنید؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *