رهبر بعد از همه غذا می‌خورد

دانلود رایگان کتاب «رهبر بعد از همه غذا می خورد» (دو فصل اول)

سایمون سینِک در رهبر بعد از همه غذا می‌خورد، هیچ نظریه یا اصل جدیدی در رابطه با رهبری پیشنهاد نمی‌دهد. هدف او از نگارش این کتاب بسیار والاتر از این است. سایمون می‌خواهد همۀ ما دنیای بهتری داشته باشیم. رویای او ساده است: پرورش نسل جدیدی از زنان و مردانی که می‌دانند موفقیت یا شکست یک سازمان به رهبر بافضیلت بستگی دارد نه به مدیر زیرک.

تصادفی نیست که سایمون برای توضیح اهمیت توجه رهبران به افراد خود به ارتش آمریکا، مخصوصاً تفنگداران دریایی ایالات متحده اشاره می‌کند. این سازمان‌ها دارای فرهنگی غنی و ارزش‌های مشترک هستند، اهمیت کار گروهی را درک می‌کنند، بین اعضای خود اعتماد برقرار می‌کنند، تمرکز خود را حفظ می‌کنند، و از همه مهم‌تر، اهمیت افراد و روابط آنها در موفقیت رسالت خود را درک می‌کنند. از این گذشته، این سازمان‌ها در موقعیتی هستند که هزینۀ شکست می‌تواند برای آنها مصیبت‌بار باشد. شکست در مأموریت، جزء گزینه‌های آنها نیست. بدون شک، موفقیت تمام نیروهای مسلح ما مدیون افراد است.

وقتی با تفنگداران نیروی دریایی برای غذا خوردن جمع می‌شوید، می‌بینید که اول به کم‌سابقه‌ها غذا می‌دهند بعد به ارشدها. وقتی این را می‌بینید، متوجه می‌شوید که هیچ دستوری هم داده نمی‌شود. تفنگداران فقط کارشان را می‌کنند. در دل این حرکت ساده، دیدگاه تفنگداران دریایی نسبت به رهبری نهفته است. از رهبر تفنگداران انتظار می‌رود بعد از همه غذا بخورد چون بهای واقعی رهبری این است که نیازهای دیگران را به نیازهای خود ترجیح دهیم. یک رهبر بزرگ آشکارا به کسانی که امتیاز رهبری آنها را به دست آورده اهمیت می‌دهد، و درک می‌کند که هزینۀ حقیقی امتیاز رهبری، فدا کردن منافع شخصی است.

رهبر یعنی کسی که با سر به درون ناشناخته‌ها می‌رود.

دل به دریا می‌زند.

منافع خود را کنار می‌گذارد تا از ما محافظت کند یا مسیر پیشرفت ما را هموار کند.

رهبر در فدا کردن داشته‌های خود برای حفظ داشته‌های ما درنگ نمی‌کند.

و هرگز داشته‌های ما را برای حفظ داشته‌های خود فدا نمی‌کند.

رهبر بودن یعنی این.

یعنی پیش از همه خطرات را به جان می‌خرند و با شجاعت پا در عرصه‌های ناشناخته می‌گذارند.

و وقتی مطمئن می‌شویم که هوای ما را دارند، پشت سر آن‌ها راه می‌افتیم و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا رویاهای آنها به تحقق بپیوندد و با افتخار خودمان را پیرو آنها می‌دانیم.

دسته:

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “رهبر بعد از همه غذا می‌خورد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *