بله را بگیرید

نام کتاب: بله را بگیرید (راهنمای رفتار با خانم‌ها)

نویسنده: بامداد صالحی

توضیحات

خودش اول به شما زنگ می‌زند یا پیام می‌دهد

دیگر چطور به شما حالی کند؟ نگران نباشید، از بیکاری یا بی‌حوصلگی نیست که مزاحم شما شده، خودش عقلش می‌رسد، می‌داند ممکن است فکرهای دیگری بکنید، اصلاً دلش می‌خواهد فکرهای دیگری بکنید.

این روزها آدم‌ها هزار تا کار دارند، بیکار که نیستند الکی به شما زنگ بزنند یا پیام بدهند. مگر اینکه واقعاً به لحاظ روحی مشکل داشته باشد، هیچ دوست و رفیق و آدم درست و حسابی دیگری دور و برش نباشد، آن وقت بدون هیچ قصد و غرضی ممکن است این کار را بکند، اگر دیدید طلب مشاوره دارد یا می‌خواهد درد دل کند، زیاد رویش حساب باز نکنید، هر چند باز اندکی جای امیدواری هست.

بگذارید موضوع را باز کنم. پسرها مشاوران خوبی برای دخترها هستند. دخترها هم می‌دانند برای مشاوره و درد دل سراغ چه کسی بروند، بچه‌مثبت‌ها، کبریت‌های بی‌خطر! یک ضرب‌المثل نه چندان قدیمی هست که می‌گوید «دخترها با پسرهای خوب درد دل می‌کنند و می‌روند سراغ پسرهای بد!» البته بحث دربارۀ این ضرب‌المثل را در جای دیگری باز می‌کنیم ولی دخترها معمولاً وقتی با پسری مشاوره می‌کنند که عاشق پسر دیگری هستند. پسرها هم خوب همدیگر را لو می‌دهند! معمولاً وقتی دخترها سفرۀ دلشان را پیش پسری باز می‌کنند سوژۀ اصلی‌شان پسر دیگری است و کمتر پیش می‌آید که برای مشاور خودشان دندان تیز کرده باشند، پیش می‌آیدها، ولی کم! معمولاً دوست ندارند آتو دست کسی بدهند، آن هم کسی که قرار است در زندگی‌شان وارد شود. مخصوصاً در فضای مجازی، ترجیح می‌دهند برای تخلیۀ روحی خودشان، یا از افسردگی و تنهایی، با یک غریبه که دیگر ممکن است هرگز او را نبینند درد دل کنند، نه با کسی که بعداً از حرفهایشان سوء استفاده کند و زخم‌زبان و نیش و کنایه بزند. البته احتمالش هست به مرور زمان دختر از مشاورش خوشش بیاید، ولی مثل سگ پشیمان می‌شود که با او درد دل کرده و چه حرف‌هایی به او زده که نباید می‌زد!

مراقب اون دختره باش!

فرض کنید به دختری، مثلاً یکی از همکلاسی‌هایتان توجه کردید (مردها ممکن است در طول روز به هفتاد نفر توجه کنند) و یکی دیگر از دخترهای کلاس، یا دخترهای همکار شما، آمد و گفت: «این دختره آدم درستی نیست ‌ها»، یا «شخصیتش به شخصیت شما نمی‌خوره»، یا هر حرف دیگری که آن طرف را از چشم شما بیندازد. خوب معلوم است دیگر، خودش روی شما حساب باز کرده، وگرنه به او چه ربطی دارد که شما به چه کسی توجه کرده‌‌اید؟ این همه شب و روز به فکر شما بوده و کلی شعر عاشقانه برای خودش مرور کرده و در صفحات مجازی خودش به اشتراک گذاشته و مخاطب خاص از همه‌جا بی‌خبرش شما بوده‌اید، آن‌وقت همین‌جوری یکی از راه برسد و حاصل زحماتش را، که شما از آن خبر ندارید، بردارد و ببرد؟ بعضی دخترها با چنگ و دندان از پسر مورد علاقۀ خود دفاع می‌کنند و بعضی‌ها ناامید می‌شوند و زیر لب می‌گویند خلایق هر چه لایق. اگر به شما هشدار داد، یعنی به شما نظر دارد، و البته آن «دختره» هم ممکن است آنطور که می‌گوید بد نباشد!

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بله را بگیرید”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *